Jubilæumsmiddag 75 år

Festlig – og ganske fornøjelig – og med fremragende mad.
Foråret ”bankede på” et par dage før og festmiddagen blev holdt i det skønneste forårsvejr.
Der var mødt lidt under 70 personer til festmiddagen og der var lavet meget fin borddækning til de mange fremmødte. Der blev budt på champagne i høje glas – og formanden holdt tale om klubbens seneste bedrifter og om det store arbejde med 75 års jubilæumsbogen, der er blevet et smukt tilbageblik og i en fin opsætning.
Festlig – og ganske fornøjelig – og med fremragende mad.

Foråret  ”bankede på” et par dage før og festmiddagen blev holdt i det skønneste forårsvejr.

Der var mødt lidt under 70 personer til festmiddagen og der var lavet meget fin borddækning til de mange fremmødte. Der blev budt på champagne i høje glas – og formanden holdt tale om klubbens seneste bedrifter og om det store arbejde med 75 års jubilæumsbogen, der er blevet et smukt tilbageblik og i en fin opsætning.

Læs mere…